AUTOS - Automobilių mėgėjų klubas
AUTOS - Automobilių mėgėjų klubas

Autos klubas

@utos – tai naujienų grupė kurioje diskutuojama apie automobilius bei su jais susijusius dalykus. Užklydęs interneto naršytojas pradeda skaityti laiškus, sekti vykstančias diskusijas. Po kiek laiko naujokas pastebi, kad čia bendravimas yra savitas, posakiuose gausu ne visiems suprantamų žodžių, slengo. Laiškai temomis “Mačiau” arba “Meetaz” iš pirmo žvilgsnio visai absurdiški. O dar kažkokios lipdukų ir kortelių dalybos? Kas gi tai? Akivaizdu – tai daugiau nei naujienų grupė. Joje dalyvauja vienas kitą pažįstančių žmonių ratas. Tai virtualusis @utos klubas.

Autos vėliava

Natūralu, kad užduodamas klausimas – kaip tapti šio klubo nariu? Į šį iš pažiūros paprastą klausimą vienareikšmio atsakymo nėra, nes klubas virtualus. Norint susigaudyti visame šiame “chaose” reikėtų žinoti, kaip naujienų grupė pavirto tokia, kokia ji yra šiuo metu, t.y. laiškų skaičiumi gerokai lenkianti visas kitas temines Omnitel serverio naujienų grupes.

Prieš kelis metus viso to nebuvo. “omnitel.autos” buvo niekuo neišsiskirianti grupė, kurioje pasirodydavo pranešimas apie parduodamą ar norimą pirkti automobilį, vienas kitas klausimas automobilių remonto tema. Naudinga, bet nuobodu. Viskas prasidėjo nuo karšto ginčo. Viena iš pirmųjų karštų diskusijų užvirė apie signalizacijas. Paprastas klausimas apie signalizacijas išsiplėtė vos ne iki religinio karo. Net buvo pasiūlytos lažybos – kas nukenksmins signalizaciją ir nuvarys mašiną, gaus piniginį prizą. Diskusijos dalyviai nenorėjo nusileisti vienas kitam, argumentai bei emocijos liejosi per kraštus. Pasyvūs skaitytojai susidomėjo, pradėjo sekti šios diskusijos eigą. Taip grupė pritraukė daugiau skaitytojų, tuo pačiu atsirado daugiau laiškų. Klausimų, kuriais buvo diskutuojama autos grupėje ratas pamažu plėtėsi, vis mažiau laiškų likdavo be atsakymo. Išsiskyrė žmonės, gerai išmanantys automobilius bei aktyviai dalyvaujantys diskusijose.

Pasirodė, kad temų apie kurias galima diskutuoti yra tikrai daug (ne tik perku/parduodu), į kai kuriuos klausimus vienareikšmiai atsakyti taip ar ne, pvz. kas geriau – dujos ar benzinas, Audi ar BMW, neįmanoma. O klausimas -ar dujos smirda ? – tiktai suerzindavo automobilininkus, kurie važinėja dujomis. Taigi, karštos diskusijos ir jose dalyvaujantys tapo bei toliau lieka autos grupės varomaja jėga.

Autos Maikonai

Reikia paminėti, kad vieniems karštos diskusijos tapo gera proga “isijungti” į autos grupę, kitus atvirkščiai – nuvylė, nes atsakymai į konkretų bei aiškų klausimą pvz. į – kur Vilniuje galima susireguliuoti karbiuratorių, toli gražu neatitikdavo lūkesčių, vargšas klausimo autorius sužinodavo, kad jo karbiuratorius – atgyvena, kad jo automobilis visiškas laužas ir pan., o tolimesnė diskusija visiškai nutoldavo nuo karbiuratoriaus temos ir baigdavosi mistinės raudonos mazdos daužymu. Nepagalvokite, kad viskas taip blogai. Yra keletas autos pogrupių pagal automobilių rūšis, kuriuose daugiau galimybių sulaukti naudingo atsakymo į konkrečius klausimus. Be to naujienų grupės tuo ir žavios, kad jas gali kontroliuoti pats vartotojas. T.y. pats vartotojas renkasi vieną ar kitą grupę, kurias temas pasirinktoje grupėje skaityti, kurias paprasčiausiai ignoruoti. @utos grupė toliau “auga”. Gera tradicija tapo prisistatymai – nauji skaitytojai parašo apie save ir savo automobilį. Dažnai rengiami susitikimai, kuriuose dalyviai gali artimiau susipažinti, pakalbėti rūpimais klausimais “akis į akį”, apžiūrėti ir įvertinti kolegų automobilius, ar net surengti lenktynes. Pirmasis toks susitikimas įvyko 1998 m. gruodžio 11 dieną Vilniuje, prie “Litexpo” parodų rūmų. Šią datą priimta laikyti klubo gimtadieniu.

Žmonių, dalyvaujančių diskusijose skaičiui labai išaugus, atsirado idėja išlįsti iš virtualaus pasaulio ir tapti “oficialiais”. Taip, kelių aktyvistų dėka, 2001 m. sausio 19 dieną, Lietuvos Teisingumo Ministerijoje užregistruota visuomeninė organizacija “Autos Klubas”. Kiek ankstėliau, 2000 m. rudenį buvo įkurta nauja naujienų grupė “omnitel.autos.club”. Į ją perkeltos diskusijos apie klubo reikalus, susitikimus, organizuojamus renginius, naujų narių prisistatymai ir šiaip klubo narių tarpusavio pokalbiai.

Autos Vilnius 2002

Paskutiniu metu pagausėjo klubo organizuojamų sportinių renginių, kaip slalomas, dragrace, kurių dažni svečiai būna kolegos iš Latvijos “Auto Liste” klubo.

Svetainė www.autos.lt įkurta 1999 m. rugpjūčio mėnesį. Belieka priminti, kad aktyvus klubo bendravimas vyksta naujienų grupėse news.omnitel.autos ir news.omnitel.autos.club. Apsilankykite ir Jūs.

 

Kategorijos: Naujienos

Pepper Pizza autosam

www.pepperpizza.lt picerija Kaune, Autos klubo nariams suteiks 20%. nuolaidą atėjus į picerija su ...

Autos Maikonai

@utos GM 2012

Mieli @utos'ai - šių metų GM vyks 2012.12.11 (antradienį). Renkamės Vilniuje prie Siemens ...

Autos klubas

Naujas tinklapis!

Sveiki autosai! Štai po ilgos pertraukos pagaliau atnaujintas klubo tinklapis, kurį kartu su ...