AUTOS - Automobilių mėgėjų klubas
AUTOS - Automobilių mėgėjų klubas

Dažnas pirma kartą užėjęs į omnitel.autos “pasimeta”. Čia nėra skelbimų perku auto, parduodu, čia gyvena kažkoks automobilininkų klubas. Na klubas – tai klubas. (Tiesa, omnitel.autos yra skirta aptarinėti su automobiliais susijusias problemas, o omnitel.autos.club – klubo, lenktynių ir pan. reikalai. Tik temos kartais labai susikerta ir diskutuoja tie patys žmonės) O kaip gi tapti tuo klubo nariu arba populiariai kalbant @utosu?

Įkūrus oficialų klubą, atsirado įvairaus statuso @utosų. Galima būti tik naujienų skaitytoju/rašytoju. Galima tapti lipdukinio klubo nariu, o galima tapti ir oficialaus klubo nariu. Žemiau pabandysime išdėstyti kas yra kas ir ką kiekviena narystė duoda. Narystes suskirstėme etapais. @utosu galima tapti nebūtinai išvardinta tvarka, bet ši tvarka yra pageidaujama. Apskritai nieko privalomo nėra (demokratija!), yra tik pageidavimai. Bet kuo teisingiau įvykdysi tuos pageidavimus, tuo mieliau pritapsi prie mūsų. Įžūlūs naujokai gali sulaukti “atsakomosios demokratijos” – ignoruosim žinutes, neduosim lipduko, nepriimsim į oficialius narius.

1 etapas: naujienų grupė

Tai yra mūsų klubo varomoji jėga. Kasdien į naujienų grupes parašomi šimtai žinučių. Ne kiekvienas užimtas žmogus gali spėti jas perskaityti. Reikia išmokti atsirinkti ką skaityti ir ko ne (žr. taisykles). Jei naujokas pajėgia perskaityti tokį žinučių kiekį ir netgi išdrįsta pats prakalbti “į eterį” :o) jam derėtų prisistatyti.

Pateiksime prisistatymo pvz.:

Sveiki, Tikras mano vardas Hamletas Martynukianas, nickas – Martynux/Mx/paskambink. Gimiau 1980/02/29, teises išsilaikiau 1998/12/31, realus vairuotojo stažas – 3 metai. Gyvenu Kryžkalnyje ant autostrados. Vairuotos prieš tai mašinos: AZLK 412-Avant “Luka Mudišcev”, ZAZ 968M quattro dual exhaust tuning. Dabar važinėju su BMW 513d – nei vienas MZP nepavys! Labai noriu tapti autosu!!!

Rašant žinutes yra dar viena pageidaujama smulkmena – tai parašas. Siūloma tokia jo struktūra: Nickas, Miestas, Automobilis, Modelis, Tūris, Metai. Pavyzdžiui:

Zmogas, Kaunas, Ford Fiesta 1,6D ’86

Kai kurie žmonės mėgsta pridėti savo mob.telefono numerį, kai kurie vietoj šitokio parašo užrašo nuorodą į sav tinklapį – kur galima sužinoti visą pageidaujamą info apie rašantį. Kam viso to reikia? Jei žmogus kažko klausia, lengviau yra jam atsakyti, kai žinai kuriame jis mieste ir su kokia mašina važinėja.

2 etapas: lipdukas

Kažkodėl visi naujokai pradeda nuo šio etapo, nors reikėtų pradėti nuo pirmojo. :o) Lipdukas yra klijuojamas ant vairuojamo automobilio galo, ant lipduko užrašomas nick’as (naujausi lipdukai gaminami jau su užrašytais nick’ais – bet juos gamina tik bent porą mėnesių prabuvusiams nariams ir iš karto sumokėjus pinigus). Lipduko paskirtis – atpažinti “savus” gatvėje. Dažniausiai pastebėtas lipdukas yra palydimas garsų ir šviesų signalais, stengiamasi pastebėtą kolegą aplenkti ir “pavizginti” jam savuoju lipduku prieš nosį. Tokie mini-susitikimai dažnai būna lydimi žinučių su subjectu “Machiau” pasirodymu omnitel.autos.club grupėje.
Kyla natūralus klausimas naujokui: kaip gauti tą lipduką?

Autos lipduko klijavimasLipdukai dalinami išskirtinai tik per mytus (visuotinis visos Lietuvos ar vieno regiono @utosu suvažiavimas į vieną naujienų grupėje paskelbtą vietą). Mytas įgyja teisę priimti naujoką, kai susirenka bent 7 “seniai”, kurie jau važinėja su lipdukais (Na toks kvorumas taikomas Vilniui ir Kaunui, nes pvz Šiauliuose iš viso turbūt tėra 7 @utosai). Pranešimai apie mytus būna skelbiami DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS subject’e. Lipdukas naujokui “parduodamas” už alų.

Alaus kiekis priklauso nuo naujoko finansinių galimybių ir geranoriškumo (buvo bandoma išvesti proporciją tarp alaus ir naujoko mašinos variklio kubatūros).

Kol naikinamas alus, naujokui įteikiamas į rankas markeris, jis užrašo ant lipduko savo nick’ą ir vaizdo kamerų šviesoje klijuoja ant savo mašinos. Audringi plojimai. :o)

(Kadangi lipdukai dabar griežtai prižiūrimi keletos žmonių rankose, seniems nariams, pakeitusiems mašiną, lipdukai gali būti perleisti už savikainą (1 Lt) tų pačių mytų laiku)

Lipdukinis klubas yra tarsi oficialiojo klubo rėmėjas, populiarintojas – tiesiog vežioja ant mašinų @utos logo ir reklamuoja per visą Lietuvą ir ne tik. Kartais lipdukai suteikiami ir garbės svečiams – pvz. svečiams iš Latvijos, atvykusiems į dragą.

Beje, parduodant mašiną, neužmirškite nuo jos nuplėšti lipduko!!!

3 etapas: oficialus klubas

Oficialiems klubo nariams yra taikomos nuolaidos dalyvaujant @utos Grand Mytuose, bei @utos organizuojamuose draguose bei slalomuose. Taip pat nuolaidos, gautos po oficialaus “Autos klubo” atsiradimo, galioja tik pateikus “Autos klubo” nario pažymėjimą.
Priėmimas į naujus narius oficialiame klube vykdomas 4 kartus per metus: vasario 3-ią dekadą, gegužės 2-ą, rugsėjo 3-ią ir gruodžio 1-ą. Apie tikslesnes datas būna pranešama omnitel.autos.club grupėje.

Registravimasis. Norint patekti į oficialų @utos klubą, reikia užsiregistruoti webe (žr. nuorodą Kandidatų registracija) – tai bus tarsi Jūsų prašymas priimti į narius. Taip pat reikia sumokėti stojamąjį mokestį (20Lt) ir nario mokestį už pirmąjį pusmetį (30Lt), viso pirmasis mokestis yra lygus 50 Lt. Kadangi klubas neturi kasos aparato ir negali būsimam nariui išduoti čekio (kaip kad priklauso pagal Lietuvos įstatymus), tai pinigus būtina pervesti per banką į klubo sąskaitą. Tikslesnė piniginė informacija yra skelbiama omnitel.autos.club grupėje.

Sėkmės Tau linki @utos “seniai”

Pepper Pizza autosam

www.pepperpizza.lt picerija Kaune, Autos klubo nariams suteiks 20%. nuolaidą atėjus į picerija su ...

Autos Maikonai

@utos GM 2012

Mieli @utos'ai - šių metų GM vyks 2012.12.11 (antradienį). Renkamės Vilniuje prie Siemens ...

Autos klubas

Naujas tinklapis!

Sveiki autosai! Štai po ilgos pertraukos pagaliau atnaujintas klubo tinklapis, kurį kartu su ...